ZÁHRADNÁ DIELŇA

Spoločne so záhradou a pestovaním okrasných rastlín vznikla aj záhradná dielňa. Spracovávam v nej prevažne rastliny zo záhrady a prírody a vytváram tak ručne vyrobené čisto prírodné domáce produkty. Jedná sa prevažne o dekoračné, ale aj úžitkové predmety z byliniek a hlavne levandule. Z hľadiska zachovania čisto prírodného charakteru záhrady som zrušil používanie parafínových sviečok. Našiel som prírodné zdroje vosku a sviečky som si začal vyrábať sám. Dnes ich môžem ponúknuť aj vám. Produkty z dielne na rozdiel od rastlín posielam aj poštou na dobierku. Cena poštovného je 3,90€. Pri objednávke nad 35,00€ poštovné neplatíte. Objednať si môžete cez objednávkový formulár Objednať  , alebo mi len napísať na info@miksik-zahrada.eu . Taktiež si môžete nabrať inšpiráciu a skúsiť si niečo vytvoriť sami.

  

prírodné mydlá

500 nechtík - pomaranč

AKTUÁLNA PONUKA:  2,00 €/ks  AKCIA

rozmer: 5,5 x 8 cm, cca 90 - 95g

popis: Ručne vyrobené mydlo domácim spôsobom , ktorého základ je zo 100% prírodných rastlinných surovín. Základ tvorí mrkvový olej za studena lisovaný, olej z uhorkových semienok a aloe vera. Oleje obsiahnuté v mydle sú zdrojom beta-karoténu a provitamínu A, ďalej vitamínu E, B1 a C. Upokojujúce aloe vera je doplnené kvetmi nechtíka, ktoré pôsobia protizápalovo a antibakteriálne a majú regeneračné účinky. Mydlo obsahuje aj omega-6 mastné kyseliny, účinné pri regenerácii suchej pokožky. Prírodná pomarančová silica vytvára príjemnú vôňu tohoto mydla.

501 oliva - rozmarín

AKTUÁLNA PONUKA:  2,00 €/ks AKCIA

rozmer: 5,5 x 8 cm, cca 90 - 95g

popis: Ručne vyrobené mydlo domácim spôsobom , ktorého základ je zo 100% prírodných rastlinných surovín. Obsahuje vysoký podiel olivového oleja vhodného pre suchú a podráždenú pokožku. Hydratuje a podporuje jej regeneráciu. List rozmarínu a prírodná rozmarínová silica má dezinfekčné a protizápalové účinky, pôsobí upokojujúco a osviežujúco. Mydlo má príjemnú stredomorskú vôňu rozmarínu.

502 perníkové korenie

AKTUÁLNA PONUKA:  2,00 €/ks  AKCIA

rozmer: 5,5 x 8 cm, cca 90 - 95g

popis: Ručne vyrobené mydlo domácim spôsobom , ktorého základ je zo 100% prírodných rastlinných surovín. Obsahuje surové bambucké maslo a kokosový olej, ktoré sú zdrojom minerálov a antioxidantov. Zvlhčujú pokožku a udržiavajú ju hebkú a zdravú. Mydlo je prevoňané prírodnými silicami škorice, klinčeka a badiánu.

503 medovka - africké mydlo

AKTUÁLNA PONUKA:  2,00 €/ks AKCIA

rozmer: 5,5 x 8 cm, cca 90 - 95g

popis: Ručne vyrobené dvojzložkové mydlo domácim spôsobom , ktorého základ je zo 100% prírodných rastlinných bio surovín. Hnedastá vrstva obsahuje surové bambucké maslo a kokosový olej, ktoré sú zdrojom minerálov a antioxidantov. Zvlhčujú pokožku a udržiavajú ju hebkú a zdravú. Bambucké maslo zmierňuje akné a vyrážky. Zelená vrstva je obohatená o konopný olej, medovkový púder a medovkovú silicu. Konopný olej obsahuje omega-6 a omega-3 esenciálne mastné kyseliny, vitamín A, E, D. Veľmi dobre hydratuje a regeneruje pokožku a obzvlášť zničenú suchú pokožku. Medovka pôsobí antibakteriálne, upokojuje a regeneruje a dodáva mydlu sviežu citrónovo-mätovú vôňu.

504 včelí vosk

AKTUÁLNA PONUKA:  2,00 €/ks  AKCIA

rozmer: 5,5 x 8 cm, cca 90 - 95g

popis: Ručne vyrobené mydlo domácim spôsobom , ktorého základ je zo 100% prírodných rastlinných surovín. Obsahuje vzácny argánový olej, ktorý sa považuje za najbohatší prírodný zdroj vitamínu E, ale má tiež vysoký obsah vitamínov A a F, preto je účinným prostriedkom starostlivosti o pleť. Udržiava mladistvý vzhľad pokožky, napína ju, spevňuje a vyhladzuje jemné vrásky. Med a včelí vosk pôsobia ukľudňujúco, vyživujú a čistia pokožku. Mydlo má príjemnú voskovo-medovú vôňu.

505 materina dúška

AKTUÁLNA PONUKA:  2,00 €/ks AKCIA

rozmer: 5,5 x 8 cm, cca 90 - 95g

popis: Ručne vyrobené mydlo domácim spôsobom , ktorého základ je zo 100% prírodných rastlinných surovín. Obsahuje zmes troch prírodných masiel - bambucké, kakaové a mangové, ktoré zjemňujú pokožku a dodávajú jej vitalitu. Má vysoký obsah vitamínov E, D a provitamínu A. Olej z marhuľových jadierok napomáha pri ekzémoch a kožných problémoch. Makový olej obsahuje esenciálne mastné kyseliny, ktoré vyživujú a hydratujú pokožku, je vhodný na suchú a praskajúcu pokožku. Mydlo je obohatené o materinu dúšku a jej silicu, ktorá pôsobí na problematickú pleť a zapálenú pokožku. Zároveň vytvára príjemnú prírodnú arómu.

levanduľa

530 levanduľové vrecko

AKTUÁLNA PONUKA:  1,50 €/ks

rozmer:  výška 12cm, šírka 6cm, obsah levandule 10g

popis: Levanduľové vrecko je 100% prírodný produkt, obsahuje čistý sušený levanduľový kvet v ľanovom vrecku. Levanduľové vrecko je vhodné na prevoňanie šatníkov a bytových priestorov. Pokiaľ vrecko prestane voňať, treba ho pomačkať a levanduľa znova uvolní voňavé silice. Doba použitia je maximálne 2 roky, potom je dobré obsah sušenej levandule vymeniť za novú.

531 čajová sviečka levanduľa z palmového vosku

AKTUÁLNA PONUKA:  0,40 €/ks

rozmer: výška 1,7 cm, priemer 3,8 cm, cca 15g

doba horenia:  cca 2,5 hod

popis: Obsahuje levanduľovú 100% silicu a je jemne prifarbená.

532 mydlo levanduľa

AKTUÁLNA PONUKA:  2,50 €/ks

rozmer: 5,5 x 8 cm, cca 90 - 95g

popis: Ručne vyrobené mydlo domácim spôsobom , ktorého základ je zo 100% prírodných rastlinných surovín. Obohatené je o čistú levanduľovú silicu a kvety levandule, ktorá má upokojujúce a protizápalové účinky, tonizuje pokožku. Jeho vôňa navodí príjemnú atmosféru stredomoria.

533 mydlo levanduľa - kozie mlieko

AKTUÁLNA PONUKA:  2,50 €/ks

rozmer: 5,5 x 8 cm, cca 90 - 95g

popis: Ručne vyrobené dvojzložkové mydlo domácim spôsobom , ktorého základ je zo 100% prírodných rastlinných surovín. Biela časť obsahuje kozie mlieko, ktoré má vysoký obsah vitamínov - hlavne E vitamín, minerálnych látok a je zdrojom mastných tukov, čo z neho robí ideálny hydratačný prostriedok. Fialová časť je doplnená o čistú levanduľovú silicu a kvety levadule, ktorá má upokojujúce a protizápalové účinky, tonizuje pokožku. Obe zložky sa navzájom harmonizujú a vytvárajú príjemný pocit a vôňu.

534 levanduľová soľ do kúpeľa

AKTUÁLNA PONUKA:  1,50 €/ks

rozmer:  250g

popis: Ručne vyrobená prírodná soľ do kúpeľa. Základ tvorí hrubá morská soľ s pridaním silice levandule a sušeného kvetu levandule. Kúpeľ je vhodný pri nervovom vypätí, migréne, nespavosti a má protizápalové účinky na pokožku.

SVIEČKY Z PALMOVÉHO VOSKU

Palmový vosk je čisto prírodným produktom. Získava sa lisovaním plodov paliem, ako vedlajší produkt palmového oleja. Vosk, ktorý používam je z obnoviteľných zdrojov z plantáži v Malajzii. Sviečky z palmového vosku neprodukujú žiadne škodliviny, ktoré naopak vznikajú pri horení parafínu, neobsahuje alergény. Vďaka svojmu jednoduchému zloženiu je biologicky odbúrateľný a nepredstavuje záťaž pre životné prostredie. Jedinečnou vlastnosťou palmového vosku je krištalizácia, ktorá vzniká pri tuhnutí a pripomína námrazu na okne. Je omnoho tvrdší ako parafín a má vyšší bod topenia. Horí príjemne jasným plameňom.

sviečky

540 čajová sviečka škorica z palmového vosku

AKTUÁLNA PONUKA:  0,40 €/ks

rozmer: výška 1,7 cm, priemer 3,8 cm, cca 15g

doba horenia:  cca 2,5 hod

popis: Obsahuje škoricovú 100% silicu a je jemne prifarbená.

541 čajová sviečka borovica z palmového vosku

AKTUÁLNA PONUKA:  0,40 €/ks

rozmer: výška 1,7 cm, priemer 3,8 cm, cca 15g

doba horenia:  cca 2,5 hod

popis: Obsahuje borovicovú 100% silicu a je jemne prifarbená.

542 valec 15 z palmového vosku

AKTUÁLNA PONUKA:  3,60 €/ks

rozmer: výška 15 cm, priemer 5 cm, cca 240g

doba horenia:  cca 35 hod

popis: Sviečka je jemne prifarbená bez vône. Vyrábam v 7 farbách: fialová, modrá, biela, hnedá, žltá, červená a zelená.

543 valec 21 z palmového vosku

AKTUÁLNA PONUKA:  6,50 €/ks

rozmer: výška 21 cm, priemer 6 cm, cca 480g

doba horenia:  cca 90 hod

popis: Sviečka je jemne prifarbená bez vône. Vyrábam v 7 farbách: fialová, modrá, biela, hnedá, žltá, červená a zelená.

SVIEČKY ZO VČELIEHO VOSKU

Včelí vosk je čistý prírodný produkt, je to zmes rôznych mastných kyselín bohatých na cenné látky, ktoré produkujú včely. Vosková sviečka pri horení má jasný žltý plameň a má prirodzenú vôňu po mede, peľu a propolise. Pri horení ďalej uvoľňuje ióny, ktoré čistia vzduch a majú priaznivý vplyv na organizmus. Sviečky neobsahujú žiadne umelé farbivá a vône, sú vyrábané spôsobom ručného odlievania, alebo ručného stáčania medzistienok z vosku. Pri dlhšom skladovaní sviečky sa na povrchu vytvorí bielošedý povlak. Nazýva sa "voskový kvet" a je znakom, že sa jedná o čistý pravý včelí vosk. Voskový kvet tvoria tekuté zložky, ktoré pri pomalej kryštalizácii vytekajú spomedzi kryštálov na povrch. Ak sviečku mierne zahrejeme fénom, povlak sa stratí.

sviečky

550 medzistienková 70 zo včelieho vosku

AKTUÁLNA PONUKA:  0,70 €/ks

rozmer: výška 7cm, priemer 3cm,

doba horenia:  cca 2,5 hod

popis:

551 medzistienková 130 zo včelieho vosku

AKTUÁLNA PONUKA:  1,00 €/ks

rozmer: výška 13cm, priemer 3cm,

doba horenia:  cca 7 hod

popis:

553 čajové sviečky zo včelieho vosku

AKTUÁLNA PONUKA:  0,50 €/ks

rozmer: výška 1,7cm, priemer 3,8cm, 18g

doba horenia:  cca 3 hod

popis:

554 valec zo včelieho vosku

AKTUÁLNA PONUKA:  2,20 €/ks

rozmer: výška 10cm, priemer 3,5cm, cca 90-100g

doba horenia:  cca 14 hod

popis:

555 stromček zo včelieho vosku

AKTUÁLNA PONUKA:  1,50 €/ks

rozmer: výška 10cm, 50g

doba horenia:  cca -- hod

popis:

bylinky

570 provensálske bylinky

AKTUÁLNA PONUKA:  2,00 €/ks

rozmer:  40g

popis:  Provensálske bylinky sú domácky vyrobená zmes pestovaných stredomorských byliniek miešaných podľa francúzskej receptúry získanej priamo z provensálska. Je to 100% prírodný produkt bez pridania náhrad a chemických látok, výnimočný svojou chuťou a arómou - tymián, rozmarín, bazalka, oregano, majoránka, ..... Používa sa na dochutenie stredomorských jedál, dusenej zeleniny, grilovaného a pečeného mäsa /hlavne kura, králik, ryby/, dusených a pečených zemiakov, do nátierok z maslovým základom, do cestovín.

571 korenie zo záhrady

AKTUÁLNA PONUKA:  3,50 €/ks

rozmer:  70g

popis:  Korenie zo záhrady je domácky vyrobená zmes u nás pestovaných rastlín, ktoré sa nájdu skoro v každej záhrade. Miešané sú podľa starodávnej receptúry. Je to 100% prírodný produkt bez pridania soli, náhrad a chemických látok, výnimočný svojou chuťou a arómou - petržlen, zeler, mrkva, červená paprika, ..... Používa sa na dochutenie polievok, duseného mäsa, omáčok, dusenej zeleniny, príloh, cestovín.

ostatné

Neboli nájdené žiadne záznamy.